Fotoodmładzanie

Proces starzenia się skóry jest bardzo złożony. Wpływ na starzenie się skóry mają zarówno czynniki endo-, jak i egzogenne. Czynniki endogenne to uwarunkowane genetycznie zmiany zachodzące w organizmie, związane z upływem czasu. Natomiast do czynników egzogennych możemy zaliczyć wszelkiego rodzaju bodźce fizyczne
i chemiczne. Spośród tych czynników najlepiej udokumentowane jest działanie promieniowania ultrafioletowego (UV), przyśpieszające proces starzenie się skóry- tzw. fotostarzenia. To właśnie wpływ nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV jest przyczyną ponad 90% niekorzystnych objawów starzenia się skóry, takich jak zmiany powierzchni skóry, powstawania zmarszczek, zaburzenia barwnikowe, teleangiektazje i inne. Zmiany te mogą powodować, że skóra wygląda na starszą niż w rzeczywistości wskazuje nasz wiek biologiczny.

Fotoodmładzanie to inaczej mówiąc odmładzanie skóry za pomocą światła. Metoda ta została stworzona w 2000 roku przez kalifornijskiego dermatologa, dr Patrica H. Bittera Jr.

Fotoodmładzanie w sposób kompleksowy likwiduje wszystkie objawy starzenie się skóry, zmiany naczyniowe (rozszerzone naczynka, tzw. "pajączki", naczyniaki, trądzik różowaty, skłonność do rumienia) oraz wszelkiego rodzaju zmiany pigmentowe (przebarwienia, piegi, plamy starcze i posłoneczne).

Jak wygląda zabieg: Powierzchnia poddana zabiegowi zostaje zaświetlana któtkimi impulsami światła, które powoduje delikatne, chwilowe pieczenie. Po każdym zabiegu skóra może być zaczerwieniona. Dla uzyskania zadawalającego efektu zaleca się powtórzenie zabiegu 2-5 krotnie w odstępach 2-3 tygodniowych.

  • Przeciwwskazania do zabiegu fotoodmładzania:


- cukrzyca
- bielactwo, łuszczyca
- peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
- obecna opryszczka
- ciąża
- opalenizna (2 tygodnie przed zabiegiem)
- stosowanie kremu z retinolem i witaminą C (przestać używać przez 2 tygodnie
  przed zabiegiem)
- leki światłouczulające
- stosowanie ziół (dziurawiec, nagietek, przestać używać na 2 tygodnie przed zabiegiem)
- spożywanie alkoholu (24 godziny przed zabiegiem)
- aspiryna (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)
- krem samoopalający (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem)

Zabieg fotoodmładzania należy powtarzać co 2-3 tygodnie). Wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu.

  • Zasady postępowania po fotoodmładzaniu:


- nie opalać się(minimum przez jeden miesiąc po zabiegu całkowity zakaz zażywania
  kąpieli słonecznych)
- przez kilka dni po zabiegu nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu
- nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem
- nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
- 2-3 razy dziennie stosować krem alantan, bephanten lub panthenol (celem
  intensywnej regeneracji skóry) każda skóra w sposób indywidualny reaguje
  na przeprowadzany zabieg.

Po zabiegu może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu.
Zarówno zaczerwienienie jak i opuchlizna ustępują po kilku godzinach. Po zabiegu usuwania naczynek lub przebarwień, mogą wystąpić niewielkie strupki, które utrzymuja się do ok. 7 dni po zabiegu.

Polecane zabiegi: Depilacja laserowa | Usuwanie zmian barwnikowych | Zamykanie naczynek | Fotoodmładzanie | Botox | Laser CO2 | Usuwanie włókniaków, kaszaków i innych zmian skórnych |
| Usuwanie znamion skórnych